Casio

Vybrané kategorie

Hodinky Casio

 

Hodinky Casio, Solární pohon, Eco-Drive

Zpět k přírodě. To je heslo hodinek, které jsou poháněny pomocí solární energie. Casio edifice, Casio radio controlled, casio sport, Casio sheen,  Casio g-shock, jsou modelové řady hodinek, kde všude naleznete hodinky poháněné solárním systémem. Solární systém Eco-Drive, je založen na principu přeměny solární – světelné energie na elektrickou energii.  U prvních modelů solárně poháněných hodinek, byl solární článek posazen vedle číselníku. U dnešních modelů, je solární článek pod číselníkem. Číselníky jsou konstruovány tak, aby propouštěly co nejvíce světla na solární článek. Nejen hodinky Casio mají tento systém. Tento způsob pohonu má u svých hodinek většina značek, ze kterých namátkou Citizen, Seiko atd. Minimální doba hodinek na naditý akumulátor bez přístupu světla je 6 měsíců.  Samozřejmostí u všech modelů je i ochrana hodinového stroje proti poškození přebitím. Modely, které jsou v kombinaci s digitálním displejem Casio LCW M100DSE, u kterých je na digitálním displeji znázorněn symbolem baterie i stav dobití akumulátoru. Díky této funkci má uživatel přehled o stavu akumulátoru. Ke zjištění táto funkce stačí jen jedno stisknutí  tlačítka. Hlavní výhodou hodinek se solárním napájením je, že odpadá výměna baterií. Akumulátor má minimální životnost 10 - 15 let. Hlavně to ocení majitelé hodinek, U kterých je vyšší  vodotěsnost např. MTG S1000D-1A. Tento model hodinek, má nejen solární dobíjení, ale i čas řízen rádiovým signálem. Model MTG S1000D-1A je nejnovějším a nejlepším modelem hodinek z modelové řady G-shock. Mají pouzdro složené z několika částí, a to kombinaci kovu,  plastu a speciální vazelíny, která dokonale tlumí různé otřesy a nárazy. Díky tomu je zaručena  vysoká odolnost proti nárazu. U těchto hodinek je do pouzdra vsazeno safírové sklo. Toto sklo vyniká svou tvrdostí a odolností  proti oděru.  

 

Hodinky Casio, TECHNOLOGIE hodinek Casio

Casio Edifice jsou jedny z nejmodernějších hodinek svého druhu. Kombinují inteligentní funkce, inovativní technologie a sportovní eleganci. Hodinky Casio Edifice mají funkce jako solární nabíjení - Eco Drive, které dobíjí hodinky i při špatných světelných podmínkách.

 Hodinky Casio, WAVE CEPTOR

Světově nejpřesnější čas je  u hodinek Casio Wave Ceptor využívají Multi band 6 technology k příjmu rádiových signálů z atomových hodin v Evropě, USA, Japonsku a Číně a to několikrát daně. Nejsilnější signál je vysílán v nočních hodinách  a to mezi 1 a 5 hodinou. Pokud chceme hodinky Casio Wave Ceptor  nařídit v průběhu dne, lze je nastavit po aktivaci radiového příjmu kdykoli přes den. Aby se zajistil dokonalý příjem, neměly by se hodinky nacházet v blízkosti elektronických přístrojů, jako jsou počítače, televize apod. Ceny těchto hodinek Casio začínají cca na 1600,- Kč

 Hodinky Casio, TOUGH SOLAR:

Ať se pohybujete na umělém nebo přírodním světle, díky solárním článkům je hodinkám nepřetržitě dodávána energie šetrná k životnímu prostředí. Hodinky Casio Touch Solar, nebo také Eco Drive, jsou šetrné nejen k životnímu prostředí, ale hlavně mají nemalí přínos pro majitele hodinek a to jek přímí tak nepřímí. U hodinek Casio Touch Solar nejen že odpadá výměna baterií, ale odpadá i u vodotěsných hodinek zkouška vodotěsnosti a tím dochází k další úspoře. Dobíjení akumulátoru přes solární článek Casio Touch Solar – Eco Drive, najdete u modelů napříč celým spektrem hodinek Casio , Edifice, SportPro Trek, Sheen, G-Shock, Casio Collection, Baby-g. Systém Touch SolarEco Drive nalezneme i u mnoha dalších značek náramkových hodinek např. Citizen

 Hodinky Casio, SVĚTOVÝ ČAS

Přesná časomíra pro 48 měst napříč světem. Tato funkce u hodinek Casio je pro ty, kteří cestují mimo středoevropské pásmo, nebo i pro ty, kteří chtějí zjistit, kolik je hodin v různých metropolích světa. Světové časy se nastavují manuálně pomocí tlačítek na hodinkách, nebo automaticky podle dosahu jednotlivých vysílačů. Nejlepší způsob nastavení daného času kdekoli na zemi ve pomocí satelitu, který stejně jako u GPS se nastavuje díky příjmu ze satelitů, které obíhají po oběžné  dráze. Tento způsob řízení přesného času je nejvíce rozšířen u hodinek Seiko a Citizen. I přes nesporné výhody je zde stále vysoká cena hodinek, která do značné míry omezuje jejich rozšíření. Proto je stále nejrozšířenější způsob řízení času pomocí vysílačů, které jsou umístěny po na jednotlivých kontinentech, nebo jednoduchou volbou světového města. Ceny těchto hodinek začínají u hodinek Casio od cca 900,- Kč, pokud jsou řízeny radiovým signálem na 1600,- Kč. 

 

Hodinky Casio,1/100 SEKUND STOPKY:

Pro každodenní život nebo závody, vysokorychlostní měření času pro motorové sportovní nadšence. Hodinky Casio mají stopky u všech modelů hodinek, které mají digitální displej, a to jak samostatný, tak i v kombinaci s analogovým ukazatelem času. Pokud se jedná o hodinky Casio v čistě analogové formě, jsou zde stopky analogové. Přesnost hodinek je u většiny modelů 1 s. nebo 1 desetina a max. stopovací úsek je 30 nebo 60 min. Nejpřesnější modely hodinek Casio, které mají setinové měření času jsou modely EFR 528. U složitějších a dokonalejších hodinek Casio  jsou stopky i s přesností 1/1000.

 Hodinky Casio, DENNÍ ALARM:

Denní alarm Vám u hodinek Casio připomíná události, které se opakují každý den, pomocí zvukové připomínky nastavené na čas. Budík, nebo li alarm je u všech modelů hodinek Casio, které mají digitální displej, a to jak samostatný, tak i v kombinaci s analogovým ukazatelem času, kde je budík nastavován pomocí pomocné  ručky umístěné pod hodinovou nebo na malém mimostředném číselníku. Většina alarmů u hodinek Casio s digitálem má tzv. odložení „snoze“, které umožňuje opakované odložení buzení po 5 minutách.

 Hodinky Casio, NASTAVENÍ DOMÁCÍHO ČASU

Nastavení údajů pro příjem signálů: tato funkce umožňuje rozpoznat místní časový signál. Hodinky Casio Wave Cepter mají některé funkci, které automaticky rozpozná a nařídí hodinky podle vysílače, který je momentálně v dosahu, a to i při jeho změně, kdy tuto změnu rozpozná a čas automaticky upraví.

 Hodinky Casio, LAP MEMORY 10:

Až 10 časů může být uloženo v režimu stopek a později se zobrazí. Některé hodinky Casio mají paměť na časové úseky Lap Memory a to až na 10 časových úseků. Hodinky Casio s pamětí na mezičasy, mohou být pro milovníky sportu pomocníkem při jejich sportovních aktivitách. I amatérsčtí sportovci, mohou hodinky Casio použít při svém sportování popřípadě při závodech. 

 Hodinky Casio, DIGITAL COMPASS:

Digitální kompas u hodinek Casio ukazuje body kompasu a pomáhá Vám najít Váš cíl v neznámých oblastech. Hodinky Casio Pro Trek, které tuto funkci mají umožňují snadnou orientaci v terénu. Funkce digitální kompas se aktivuje většinou jednoduše pomocí stisknutí jediného tlačítka, kdy se vteřinová ručičky stave střelkou kompasu. Je to velice užitečná funkce pro hodinky Casio určené pro pobit v přírodě, pro který jsou určeny hodinky Casio Pro Trek

Hodinky Casio, SMART ACCESS:

Inteligentní přístup u hodinek Casio k systému poskytuje rychlý, inteligentní přístup ke všem klíčových funkcí hodinek přes elektronickou korunku. Korunka může být stlačena nebo otočena k přepnutí mezi individuálními režimy a provozovat různé funkce, včetně 1/20 sekundových stopek, odpočítáváním, budíkem a světovým časem. Pět motorů nezávisle posouvá hodinové, minutové a sekundové ručičky, jakož i ovládá režim a displej.

Hodinky Casio, G-Shock - sport

Náramkové hodinky Casio G-Shock, jsou určeny pro sportovní nadšence, kteří mají rádi sport. Poudra hodinek Casio G-Shock jsou uzpůsobena těm nejtěžším podmínkám, jaké při sportu můžou nastat. Pouzdra hodinek G-Shock mají pouzdra uzpůsobena tak, aby odolávali otřesům a nárazům, které jsou při sportu. Hodinky Casio G-Shock pojem, který znamená pevnost, odolnost, vodotěsnost. Pro tyto vlastnosti jsou hodinky vyhledávány příznivci extrémních sportů. Hodinky Casio G-Shock mají všechny tvrzená minerální skla, která mají zvýšenou odolnost proti poškrábání. A nejen to. Skla hodinek G-Shock mají speciální antireflexní vrstvu zamezující odraz světla a tím zhoršení čitelnosti času. Všechny modely hodinek Casio G-Shock má až 5 budíků. Tyto budíky lze nezávisle nastavit čas. Samozřejmostí jsou stopky, která jsou u hodinek Casio G-Shock jak s přesností 1/100, tak i 1/1000. Vzhledem k tomu, že hodinky Casio G-Shock jsou ja s digitálním displejem, tak i v kombinaci s ručkovým ukazatelem času. Digitální kompas, mají hodinky Casio G-Shock v cenové relaci od cca 6500,- Kč GA 1000. Tyto modely hodinek G-Shock mají pouzdra v kombinaci kovu a plastu. Jádro pouzdra je ocelové a je "obaleno" plastem, čímž je zajištěna vysoká odolnost, pevnost a absorbování nárazů a odolnost vůči mechanickému poškození. Hlavní funkcí u těchto hodinek je digitální kompas, který se aktivuje velice jednoduše otisknutím jednoho tlačítka. Po stisknutí se z centrální vteřinové ručky stane střelka kompasu. Vzhledem k tomu, že pouzdru je z antimagnetické oceli, nedochází ke skreslování údajů kompasu. Osvětlení hodinek je zajištěno pomocí diod zajištující dokonalé a elegantní osvětlení hodinek. Nejnovějším modelem hodinek Casio G.Shock je model MTG S100D-1A. Tento model má speciálně vyrobené pouzdro v kombinaci pevných ocelových komponentů, plastu a speciální vazelíny, která tvoří tlumení -  izolaci mezi ocelovou a plastovou částí. Tento model hodinek Casio G-Shock má safírové antireflexní sklo, které svou tvrdostí neumožňuje odření skla hodinek. Hodinky jsou na ocelovém pásku s pojistkou. Čas hodinek je řízen radiovým signálem, který zajišťuje dokonalou přesnost hodinek. Aby se nemusely hodinky otevírat kvůli baterii, je místo baterie pohon zajištěn energií z akumulátoru. Ten se dobíjí světelnou energií přes solární článek, který je umístěn pod číselníkem. Hodinky Casio G-Shock MTG S100D-1A jsou vrcholem v dokonalosti a umu japonských konstruktérů hodinek.

 

 

Hodinky Casio, 

 jsou moderní náramkové hodinky -  Casio pro ženy i Casio pro muže.

 

Firmu Casio založil v dubnu 1946 Tadao Kashi. Jako první výrobek byl držák na cigarety, který si po druhé světové válce získal v Jponsku velkou popularitu. Po návštěvě Business Show v Ginze v Tokiu v roce 1949 se začal věnovat vývoji vlastní kalkulačky s cívkami. První dokončily v roce 1954, což byla první elektromechanická kalkulačka. Z těchto zkušeností čerpala při vývoji hodinek dámských a pánských náramkových hodinek.
S prvními hodinkami s PKJ (piezokrystalická jednotka) krystalovým oscilátorem 32 kHz, díky kterému se zaručila přesnost hodinových strojů se objevily až v roce 1974. Díky svým zkušenostem, technologiemi a hlavně zdokonalováním se brzy vypracovala na jednu z nejrozšířenějších značek současnosti.                                                                                                                                                            

U hodinek Casio mimo času, který je již u mnoha modelů  řízený signálem Wave Ceptor,    
se používá i ekologický systém pohonu hodinek Eco-Dive (dobíjení pomocí světla a to jak slunečního tak i umělého), při použití  akumulátorových dobíjecích článků, místo obyčejných jednorázových baterií a to jak u pánských, tak i dámskývh náramkových hodinek. V hodinkách Casio, mohou být i další funkce  jako fotoaparát, měřeni tepu, barometrický atmosférický tlak, hloubkoměr, výškoměr a jinými funkcemi., které splňují potřeby jak pro běžné nošení, volnočasové aktivity sport, vodní sporty, jachting, fitnes, až po profesionální sport.

Hodinky Casio mají pouzdra i pásky z antialergických materiálů. Záruční doba na hodinky je 24 mesíců. Naše firma je oficiální partner  - Top pro Českou Republiku uvedený na oficiálních stránkách  Casio . Naše firma zajišťuje nejen záruční, ale i po záruční servis.     

 

Vzor záručního listu 

Hodinky Šperky s drahými kameny Zlaté šperky Ostatní
Položek:
Cena: 0 Kč do košíku