Pánské a dámské náramkové hodinky Seiko

Japonské náramkové hodinky Seiko

V letošním roce 2013 si firma pana Kintara Hattoriha, známá jako hodinky Seiko připomíná 100. výročí. I přesto, že byla společnost Seiko založena již roku 1881, tak své první japonské náramkové hodinky vyrábí až v roce 1913.

Seiko Aston Quartz

Během sta let výroby získalo Seiko řadu ocenění a vždy se drželo na špici výrobců náramkových hodinek, které dokázaly oslovit každou generaci.  Do roku 1960 dosáhla Seiko světově nejvyšší úrovně přesnosti mechanických strojků. V roce 1969 přicházejí s křemennými náramkovými hodinkami označenými Seiko Astron Quartz, které díky více zdokonalené přesnosti znamenají ve světě náramkových hodinek revoluci. V roce 1988 coby první na světě představí technologii Seiko Kinetic, díky níž se hodinky sami natahují. Samo natahovací strojek funguje na principu malého elektrického generátoru, který dobíjí samotný akumulátor, pohánějící hodinkový strojek.

Seiko Astron GPS solar

V loňském roce (2012) přicházejí hodinky Seiko s další zajímavou funkcí nazvanou Seiko Astron GPS solar. Po stisknutí tlačítka přijímají lokalizační údaje ze satelitů GPS, díky nimž zobrazují přesný místní čas kdekoli na světě.

100. výročí hodinek Seiko

Na oslavu této stoleté tradice inovací vytvořila Seiko speciální výroční symbol, který bude zobrazován po celý rok ve všech komunikačních materiálech Seiko. Jako součást těchto oslav byla také vytvořena limitovaná edice výročních hodinek. Sté výročí oslavujeme ze dvou důvodů: Samozřejmě ctíme úspěchy Kintara a jeho nástupců, ale výročí nás také všechny inspiruje, abychom zůstali věrni jeho vizi, že Seiko by měla být vždy „o krok napřed před ostatními“. Loajalita k této myšlence je to, co zajistí úspěch Seiko v příštích 100 letech.